28 Eylül 2015 Pazartesi

Kelebeğin Hayat Sırları - Nil Karaibrahimgil

Merhaba!

Özgür Kız olarak karşımıza çıktığı ilk günden bu yana keyifli şarkıların yazarı, reklam müziklerinin tartışmasız en başarılı bestecisi, eğlenceli konserlerin mimarı gözlerinin içi gülen harikulade bir kadın Nil Karaibrahimgil.

Kadınlara "Çocuk da yaparım kariyer de!" diye bağıra bağıra şarkılar söyleten, bir zamanlar neredeyse küfür niyetine kullanılan "kız gibi" deyiminin esas anlamını bize hatırlatan, enerjisi oldukça yüksek Nil'in; Hürriyet Gazetesi'nin Kelebek ekinde yer alan yazılarından derlenen 2. kitabı Kelebeğin Hayat Sırları'nı önereceğim...

Buyursunlar efendim^^


Kelebeğin Hayat Sırları
ilk baskısını Ağustos 2015'de yaptı ve okuyucular ile Doğan Novus aracılığı ile buluştu. Yaz aylarının ve plaj çantalarının vazgeçilmez kitabını özellikle havaların soğumaya başladığı şu günlerde kalp ısıtıcısı niyetine okudum. Nil gibi içten gülümseyen ve gülümsediği zaman gözlerinden etrafa samimiyet saçan bir kadının yazılarını okudukça içimin ısınacağından emindim çünkü...

Minik tebessümler ve Nil'in kalbine doğru yapacağım küçük bir yolculuk olarak gördüğüm kitabı bitirdiğimde onlarca kitap önerisiyle baş başa kalacağımı açıkçası tahmin etmemiştim. Nil Karaibrahimgil kendini geliştirmeyi yaşam tarzı haline getirdiği gibi önerileriyle de okuyucularına ışık tutan bir yazar.

Kelebeğin Hayat Sırları'nı kısaca: kadın olmanın değerini bir kez daha anlatan, anne olmanın kutsallığına ve Nil'in annelik macerasına sık sık yer veren, toplumsal olaylara karşı oldukça nazik bir veryansının mümkün olduğunu görebileceğimiz, hayata dair öneriler ve yüzlerce şükür sebebi kılavuzu olarak tanımlamak mümkün.

Ben en çok "Herkese her şey bal gibi de söylenir" gibi insanda yeni bir şeyler yapma arzusunu karşı konulmaz bir şekilde uyandıran ve farklı bakış açıları sunan yazıları beğendim. Eminim sizin de bir çok favori yazınız olacaktır. Kelebeğin Hayat Sırları'nı okumamanız için bir sebep göremiyorum :)

O halde keyifle okuyun efendim.

Sevgiler...

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder