8 Ekim 2015 Perşembe

Eylül Ayı Güncesi

Merhaba!

Yeni bir ev, yeni bir iş, yeni bir kedi (patisini öptüğüm minnacıcık ve çok tatlı) ve yeni bir akademik dönem başlangıcıyla tam anlamıyla düzene giren hayatımın kitaplara dair aylık güncesi için buyursunlar efendim...

Kurucunun Kızı, geçtiğimiz ay okuduğum kitaplar arasında beni en soluksuz bırakandı. (kitaba dair fikirlerimi blog yayını için saklıyorum heheh)

Kelebeğin Hayat Sırları ise hayata minik bir mola verdiğimi hissettiğim, neredeyse her sayfasını tebessümle çevirdiğim bir Nil sohbeti gibiydi.

Kilitli son sayfasına kadar merak duygumun sönmediği harika bir polisiyeydi. Ne? Nasıl? Kim? soruları sayfalar boyunca peşinizi bırakmıyor!

Seri kitap ihtiyacımı Refaim Serisi'ne başlayarak dindirdim geçtiğimiz ay. Biraz daha planlı bir okuma düzeni kurmak adına Gölgeler'in devam kitabı olan Sis'e bu ay içinde başlamayı düşünüyorum. Peş peşe okuyarak bu harika seriye hemen veda etmek istemedim.

Uzun zamandır ihmal ettiğimi düşündüğüm şiir türüne ise Modern İskandinav Şiir Antolojisi ile yöneldim. Özkan Mert'in derlemesiyle hazırlanan kitap yeni şairler ile tanışma açısından oldukça faydalı oldu.

Tess Gerritsen sevgimi bilmeyeniniz kalmamıştır sanırım. Tıbbi gerilim türünün kraliçesi, canımın içi, kalemi öpülesice favori yazarımın "Bir Tess Gerritsen Krizi Anında Lütfen Oku!" köşemde hazır bulundurduğum kitaplarımdan biri olan Gece Yarısından Sonra mükemmeldi! Sanırım bu tip kriz anlarında sevdiğim yazarların kitapları bir başka güzel geliyor bana :)

Okuduğum kitaplardan, kitaplığıma kattığım yeni hazine parçalarıma geçelim mi? ^^
D&R'ın klasikleşen 9.90 TL kampanyaları özellikle yeni yayımlanan kitapları bünyesine katıyor ya ben mutluluktan uçuyorum sanki a dostlar. Bir kaç ay önce görüp "Bunu kesin almalıyım!" dediğim ve başka kitaplar ile içli dışlı olunca almayı unuttuğum kitapları indirimli fiyat etiketleri ile görünce dayanamıyorum.

İçlerinde 50, 39, 30,25 TL gibi fiyat etiketlerine sahip bu yeni bebekleri 9,90 TL gibi minnacıcık bir fiyattan alınca sanki hepsini bedava almışım gibi seviniyorum ^^


Bu ayın okuma durumu şimdilik Trenzalore Öyküleri, Çağrı, The Power ve Kedi Sahibinin El Kitabı olmak üzere tür bakımından oldukça farklı kitaplarla devam ediyor :D Ekim Ayı Güncesi oldukça ilginç olabilir bence takipte kalın ^^

Sevgiler!

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder