20 Eylül 2015 Pazar

Gece Yarısından Sonra - Tess Gerritsen

Merhaba!

Rizzoli & Isles Serisi ile okuyucu kitlesini son yıllarda oldukça genişleten, tıbbi gerilim türünün tartışmasız kraliçesi Tess Gerritsen'den bir solukta okunacak gizemli karakterler ile dolu bir polisiye Gece Yarısından Sonra...


Tess Gerritsen'in karakter seçimlerine bayılıyorum. Sıradan hatta sıkıcı hayatlar süren insanlar olarak tanımlanabilecek karakterleri büyük bir polisiye koşuşturmacasının içinde yoğurması, gün içinde karşılaşabileceğimiz insanları ajan misali ipucu peşinde koşar hale getirmesi sanırım Tess Gerritsen sevmemin en büyük sebeplerinden biri. Gece Yarısından Sonra'da olaylar oldukça sıradan bir hayat süren Sarah Fontaine'in etrafında dönüyor.

Sarah gece yarısı aldığı bir telefon ile hayatının değişeceğinden habersiz, yeni evli bir mikrobiyologdur. O hayatını evinde ve laboratuvarında geçiren sıradan bir kadındır. Nick O' Hara ise yarı sürgün meslek hayatına kadınlara dul kaldıklarını haber vererek devam etmektedir ve Sarah'nın uykusunu bölen o aramayı gerçekleştiren kişidir. Bu telefon araması ile Sarah ve Nick O' Hara'nın yolları kesişir ve ikilinin zorlu hayatta kalma mücadelesi başlar. Sarah için kocasının öldüğüne inanmamaktan daha zor bir şey daha vardır; o kime güveneceğinden asla emin olamamaktadır.

Düşmanın, dostun, kurbanın kim olduğundan emin olunamayacak kadar karmaşık olay örgüsü ile okuyucuyu içine sürükleyen ve temposu bir sayfa olsun düşmeyen Gece Yarısından Sonra, polisiye kitap okuyucularının kaçırmaması gereken kitaplar arasında yer alıyor.

Kitap Mimarı'nın diğer Tess Gerritsen Kitapları'na dair yorumları ise şuracıkta efendim, buyursunlar...
Proje: Ölümcül Virüs
Karanlığın Ayak İzleri
Sona Kalan

Keyifle okuyun!
Sevgiler...

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

4 yorum:

 1. Merhaba
  Ben daha önce hiç Tess Gerritsen kitabı okumadım. Aslında okumak istiyorum ama içinde aşk konusu olsunda istemiyorum. Bu yıl listeme bir tane kitabını koydum okuyacağım diye. Seçtiğim bulursam Hasat yada Gece Nöbeti kitapları. Siz baya okumuşsunuz bu yazarı bana ilk okuma olarak hangi kitabı önerirsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba ^^
   Hasat, Gece Nöbetine göre daha iyi bir başlangıç olur bu iki kitap arasında. Rizzoli & Isles serisine ait kitaplarda aşk satır arası detaylar olarak yer alıyor sadece. Hatta serinin ilk kitaplarında aşk neredeyse hiç yok. Bence Tess Gerritsen ile tanışma kitabı olarak bu seriden bir kitap seçseniz daha iyi olur. (Cerrah ya da Kan Gölü mesela muhteşem kitaplar!) Gece Nöbeti, Asla Arkana Bakma, Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Gece Yarısından Sonra gibi kitaplarında da aşk oranı nasıl desem sütlacın üzerine ekilen tarçın tozu tanesi kadar. Sevmeyeni rahatsız edecek yoğunlukta değil yani ^^

   Sil
  2. Rizzoli & Isles serisi daha bitmediği için ona başlamak istemiyorum. İlk bir yazarı tanıyayım hoşuma giderse devam edeyim diye düşünüyorum. Birde bir seriye başladığım zaman onu arka arkaya okumayı terci eden biriyim. Onun için Rizzoli & Isles seri tamamlana kadar bekleteceğim. Tavsiyeniz üzerine Hasat kitabına bakayım. Teşekküler.

   Sil
  3. Normalde ben de seri kitapları bittikten sonra okumayı tercih ediyorum ama Rizzoli &Isles gibi karakter bağımlı konu bağımsız serileri bitmesini beklemeden okuyabilirsiniz. Her kitap farklı bir konu üzerinden ilerliyor. Keyifle okuyun ^^

   Sil