10 Aralık 2017 Pazar

O Anda - Melike İnci (Kırılma Anları #1)

Merhaba!

Çok uzun zamandır bir romanın içinde böylesi sürüklendiğimi hatırlamıyorum.
Melike İnci, O Anda'da okuyucuyu adeta sayfaların içine hapsediyor. Kitabı bitirmeden elinizden bırakmanız mümkün değil!


O Anda içerik bakımından oldukça zengin, uzun uzun ele alınsa 5 farklı roman oluşturabilecek içeriğe sahip diyebilirim.
İki ailenin ortak geçmişinin sır perdesini aralarken bir yandan aralarındaki problemleri çözmeye çalışan kitap kahramanları; insan ilişkilerinin çözülmesi zor, konuşulmamış kuralları, çizilmemiş sınırları üzerine bir kez daha düşündürüyor.

Melike İnci, kadın olmayı, kadınların geçmişte ve günümüzde maruz kaldığı problemleri, insan ilişkilerinin doğal karmaşasını, siyasi geçmişimizin kara lekelerine de minik minik dokunarak öyle tatlı bir edebi dil ile ele almış ki yazarın kalemine hayran kalmamak mümkün değil.

Kırılma Anları Üçlemesi'nin ilk kitabı olan O Anda, akıcı ve keyifli bir okuma hali sunuyor okuyucuya... Üçleme; O Anda, Aşk Sıraya Girmez ve Herkes Kırılır kitaplarından oluşuyor ve bütün kitaplar sosyal sorumluluk projeleri ile dikkatleri üzerine çeken yerli edebiyatın güçlü krallığı Yitik Ülke Yayınları aracılığı ile okuyucuyla buluşuyor.

Yayımlandığı ilk aydan beri kitaplığımda okunmayı bekleyen bir kitaptı O Anda. Sahibi olduğum bazı kitaplar bana hissettirdiklerine ya da bana düşündürdüklerine en çok ihtiyaç duyduğum anda kendilerini okutarak bir çok soru işaretimi benden alıp götürüyor ya da ihtiyaç duyduğum farklı bakış açısını bana sunuyor. Bu özel durum beni sevindirse de ben Melike İnci'nin kalemiyle bu kadar geç tanıştığım için pişmanlık duydum. Siz bu pişmanlığı yaşamayın ve geç kalmadan Kırılma Anları ile kendinize muhteşem bir okuma keyfi yaşatın ^^

Sevgiler!

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder