13 Ekim 2015 Salı

Kilitli - Kerry Wilkinson (Jessica Daniel #1)

Merhaba!

Kerry Wilkinson'ın kaleme aldığı ve Jessica Daniel Serisi'nin ilk kitabı olan Kilitli, okuyucuya son sayfaya kadar tahmin şansı tanımıyor...

Kilitli kapılar ardında işlenen cinayetlere dair yüzlerce polisiye kitap okuyan sıkı bir polisiye okuyucusu olarak, kilitli kapılar ardında bulunan cesetler oldukça ilginç bir okuma deneyimiydi benim için.

Buyursunlar efendim Kitap Mimarı'nı adeta içine hapseden Kilitli'yi hep beraber inceleyelim...
Uzun zamandır stok kitaplarımın arasında bekleyen ve sağlam bir polisiye ihtiyacımı karşılamak amacıyla aniden okuma kararı aldığım bir kitaptı Kilitli.

Arka kapak yazısında belirtildiği üzere henüz basılmadan önce amazon.com üzerinden 250.000 kopya satmış ve satış rekorları kırmış bir kitap. Aynı zamanda seri kitap olduğunu bilmeden başladığım ve bittikten sonra seri olduğunu öğrendiğimde sevinçten çığlıklar atmak istediğim Jessica Daniel Serisi'nin de ilk kitabı.

Jessica Daniel polisiye kitaplarda ender rastladığımız kadın komiserlerden. Yalnız ve sıradan hayatında, sıra dışı olayları çözer. Yoğun iş hayatının yanı sıra yoğun olarak hissettiği yalnızlığı ve eski ortağı Harry'nin yaklaşan davası ile ilgili düşüncelerle boğuştuğu bir sabah güne kilitli kapılar ardında işlenen cinayetler zinciri ile uyanır.

Alışık olduğumuz şehir merkezine bırakılan cesetler, göle/ormana atılan bedenler bu kitapta yok. Katilin kilitli kapılar ardında işlediği cinayetleri çözmeye çalışacağınız koca bir puzzle gibi Locked In...

Heyecanı, temposu bir sayfa olsun düşmeyen ve sonunu asla tahmin edemeyeceğiniz Kilitli'de yeni bir dedektifle tanışmak ve bu dedektifin kadın olması oldukça hoşuma gitti. Kerry Wilkinson polisiye okuyucularının kitaplıklarında mutlaka bulunması gereken harikulade bir seri kitaba imza atmış.

Kitapta yer alan ve altını defalarca çizmek istediğim minik bir bölüm ise şu şekilde;
"Bazıları aceleci davranıp öne çıkmak için her şeyi yaparlar, Dedektif. Ya da intikam almak için. Herkesin karanlık bir tarafı vardır. Bu tarafları nelerin ortaya çıkartabileceği seni bile şaşırtır."
Olay örgüsü, katilin kimliği, kapalı kapıların ardında işlenen cinayetlerin gizemiyle okuyucuya şok yaşatan Kilitli'yi mutlaka okumalısınız!

Türk okuyucularla Kerry Wilkinson'ın bu harika serisini tanıştıran Optimum Kitap'ın internet sitesi üzerinden Jessica Daniel Serisi'nin ilk üç kitabı olan Kilitli, İnfazcı ve Siyahlı Kadın'ı satın alabilirsiniz.

Keyifle okuyun!
Sevgiler...

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder