31 Mayıs 2015 Pazar

Yasaklı - Ted Dekker & Tosca Lee (Faniler Kitabı #1)

Merhaba!

Ted Dekker ve Tosca Lee'nin ortaklaşa kaleme aldığı, Faniler Kitabı Üçlemesi'nin ilk kitabı olan Yasaklı / Forbidden yorumum için buyursunlar efendim ^^


Faniler Kitabı Üçlemesi'nin ilk iki kitabı olan Yasaklı ve Ölümlü uzun zamandır okunacak kitaplarımın arasında bekliyordu. Serinin son kitabı olan Hükümdar'ın geçtiğimiz ay okuyucular ile buluşması üzerine seriyi okumaya başladım. İyi ki serinin tamamlanmasını beklemişim dedim ilk kitabın ardından. Karakterler, olay örgüsü ve bilim kurgu ögeleri taşıyan seri okuyucuya oldukça güzel bir okuma hali sunuyor ve kitapları ara vererek okumak bu seri için pek olası değil.

Faniler Üçlemesi, Bizans olarak anılan ve 500 yıldır insanların korku harici hiç bir duygu hissetmediği bir dünyada geçiyor. Aşk, şehvet, sevgi, kıskançlık, üzüntü gibi hiç bir duygunun yer almadığı bir dünyaya hükmeden Düzen oldukça geleneksel yöntemler ile ülkeyi Kale'den yönetiyor. İnsanlar o kadar benliklerinden soyutlanmış ve kendilerini Düzen'e kaptırmış ki günlük yaşantılarında bile Düzen'in kurallarına bağlı yaşıyorlar.Rom, Feyn'in Hükümdar olmak üzere gün saydığı zamanlarda rutin hayatına devam eden bir Düzen üyesidir. Feyn ise doğuştan gelen bir hak ile hükümdar olmak üzere yetiştirilmiş kötü kalpli Saric'in kardeşidir.
Rom'un hayatı yolda karşılaştığı ve "Al bunu! Artık başka kimse yok. Bunu al, yoksa baban bir hiç uğruna ölmüş olur. Sırlarını öğren. Kitap olarak adlandırılan adamı bul..." diyerek eline bir parşömenle tutuşturulan şişe ile bir anda değişir. Rom babasının öldürüldüğü gerçeğiyle yüzleşirken yeni kayıplar verecektir fakat yolda karşılaştığı gizemli adamın öldürülmeden önce eline tutuşturduğu şişe ile gerçek yaşamın da kapılarını aralama fırsatı bulacaktır.

Rom'un, Kitap denen adamı aramaya başlaması sonrasında heyecanın hissedilir bir biçimde arttığı Yasaklı'da; Rom ile Feyn'in karşılaşmasını, Rom'un gerçek hayat uğruna canı pahasına verdiği mücadeleyi, ruh hastası Saric'in hiç bir hakka sahip olmamasına rağmen Kale'nin başına geçmek için kurduğu planları soluksuz okuyacaksınız. Ve minik bir not Yasaklı'nın son sayfaları sizi bir kaç saniye şok edecek güçte bir çarpıcılığa sahip!

Keyifle okuyun...
Sevgiler!

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder