5 Şubat 2015 Perşembe

Melek Ateş - L.A. Weatherly (Angel #2)

Merhaba!

Melek Üçlemesi'nin 2. kitabı olan Melek Ateş yorumum için buyursunlar efendim...

Serinin ilk kitabı olan Melek ile Willow'un yarı melek olduğunu öğrenmiş, Melek Katili olan Alex ile yaşadığı aşkın iç ısıtan ilk anlarına tanık olmuş ve Willow & Alex çiftinin hayatlarını ortaya koyarak çıktıkları mücadelede korumaya çalıştıkları insanlar tarafından neredeyse tüm dünyada aranmaya başlamalarını tatlı bir gerilim haliyle tanık olmuştuk. Willow'un Melekler Kilisesi tarafından her yerde arandığı ve yarı-melek ruhunun gümüş ışıltılı lavanta renginin adeta bir melek mıknatısı gibi parladığı bir halde serinin ilk kitabını sonlandırdık.

Yarı melek olması ve medyum özelliği ile akıllara Sookie Stackhouse'u getiren Willow, Melekler Kilisesi'nin üyelerinden bir nebze olsun kurtulabilmek adına saçlarının rengini ve şeklini değiştiriyor. Melek Katili babasının yolundan ilerleyen ve yerleşik bir çocukluk hayatı geçirmediği için Winchester kardeşleri anımsatan Alex ise Willlow'un sevgisiyle sarmalandığı dakikalarda bile kendi melek katillerini yetiştirme fikrini aklından atamıyor. Meleklerden kurtulmak artık onun için bir aile meselesinin de ötesinde sevdiği kızı korumak için artık son şansı!

İlk kitabın sonlarında heyecanla tanık olduğumuz 2.dalga ile dünyamıza gelen, bütün melekler ile bağlantıya geçebilen ve güç bakımından diğer meleklerden oldukça üstün sayılan On İkiler Willow ve Alex'in olduğu kadar Willow'un melek babası Raziel'in de uykularını kaçırmaktadır.

Willow rüyasında kıvırcık saçlı esmer bir erkek görür, bu rüya Alex ile Willow'un rotasını Meksika'ya çevirmelerine neden olur ve Alex tesadüf eseri karşılaştığı diğer MK'ler ile gücünü birleştirir. O artık kendi ekibini yönlendiren lider MK'dır ve melek avları ile ekibini On İkiler'e saldırmak için hazırlamaktadır. Ekibe katılan ve Willow'u seneleer senelerdir dünyanın bir çok yerinde yılmadan bıkmadan arayan Seb /Sebastian ile Melek Serisi başka bir lezzet kazanıyor! Serinin 2. kitabına dair can alıcı noktaları ipucu olarak vermeden Seb'i tanıtamam diyordum ama arka kapakta Seb'in yarı melek olduğu belirtildiği için birazcık Seb'den bahsedeceğim :D

Seb, Willow gibi bir yarı melek fakat yarı melek oluşunu küçük yaşlarda fark ettiği için kendisini geliştirme fırsatı bulmuş. Willow'u anlayan, ona yol gösteren, yarı meleksel özelliklerini geliştirmek için çalışmalar yaptıran ve ona büyük bir tutku ile aşık olan Seb ile Alex'in arasında nasıl bir rekabet yaşanacak? Alex ve ekibi On İkiler'i alt etmeyi başarabilecek mi? Raziel'in dünyayı ele geçirmek için kurduğu planlar işe yarayacak mı? gibi heyecan dolu soruların cevabını bulabileceğimiz ve heyecan temposu son sayfalara doğru zirve yapan Ateş'i resmen soluksuz okudum. Tavsiye ediyorum a dostlar.

Serinin ilk kitabı olan Melek'in Kitap Mimarı yorumunu okumak isteyenler buyursunlar efendim.

Sevgiler!

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder