13 Şubat 2015 Cuma

Kaçak (Komiser Tahsin #1) - Alper Kaya

Merhaba!

Kaçak, okuyucularına ilk defa 2011 yılında yayımlanan 08:00 romanı ile "Merhaba!" diyen başarılı yazar Alper Kaya'nın kaleme aldığı Komiser Tahsin Serisi'nin ilk kitabı.

Okuyucuya kitap ayracı kullanma fırsatı tanımayan sürükleyiciliğe sahip harika bir polisiye okumalıyım diyorsanız eğer Kaçak kesinlikle doğru bir tercih!


Kaçak kitabını yorumlamadan önce hatırlatmalıyım ki kitaplığının %50'si polisiye ve gerilim türüne ait eserler olan sıkı bir polisiye okuyucusuyum Sevdiğim polisiye kitapları tekrar tekrar hiç sıkılmadan okuyabilen ve kimi zaman çevirmen seçiciliği yapacak kadar hassaslaşan bir polisiye okuyucusu olduğumu göz önünde bulundurursanız Kaçak'ı kesinlikle okumanız gereken kitaplar listenizin ilk sırasına tereddütsüz taşımalısınız!

Kent Kitap tarafından 2014 Aralık ayında okuyucuları ile buluşan Kaçak, Alper Kaya'nın 3. romanı. Daha önce Tuhaf Alışkanlıklar Kitabı ve Öyküden Çıktım Yola isimli kolektif eserlerde yazıları ile karşımıza çıkan genç kalem 10 kitaplık planladığı Komiser Tahsin Serisi ile okuyucularına unutulmaz bir polisiye/gerilim yaşatacağa benziyor.


Kaçak, kitap ayracı kullanma fırsatı sunmayan akıcılıktaki kitaplardan. Kitaba başladığınız an bitirmeden yerinizden kalkabileceğinizi zannetmiyorum. Eğlenceli diyaloglar ile kimi zaman yüzümüzü güldüren ve aksiyonun her sayfada artarak sizi içine çektiği bilim kurgu bezeli Kaçak'ta yer alan karakter bizim insanlarımız. Her gün karşılaştığımız insanların kitap kahramanı olarak seçilmesi, yürüdüğümüz sokaklarda gerçekleşen kovalama sahneleri ve Türkçe kaleme alınmış bir polisiye oluşu sebebiyle Komiser Tahsin Serisi'nin gün geçtikçe kitaplıklarda ve okuyucuların gönlünde sağlam bir yer edineceğini düşünüyorum.

Kaçak bir apartman dairesinde geçen gizemli ölümleri konu alan bir kitap. Apartman sakinlerinin yasal olmayan ve rüya kontrolü sağlayacaklarını düşünerek katıldıkları Sistem'in bir anda kontrol edilemez bir hale gelmesi sonucu yaşanan kaos, suçlanan insanlar ve cevabını bulamadığınız sorular ile sayfa sayısı ile artan bir gerilim hissettiğiniz Kaçak sonuna dair en ufak bir fikir yürütemediğim ender kitaplardan. Bu özelliği onu başlı başına okunası bir polisiye yapmaya yetiyor aslında! ^^

Komiser Tahsin Serisi'ne ait gelişmeleri takip etmek ve sunulan ücretsiz e-kitap ile Komiser Tahsin'in dünyasına minik bir adım atmak isteyenler buyursunlar efendim.

Keyifle okuyun!
Sevgiler...

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder