9 Ocak 2015 Cuma

Sona Kalan - Tess Gerritsen

Merhaba!

Tıbbi Gerilim türünün tartışmasız kraliçesi Tess Gerritsen'in okurlarının kalbinde ve kitaplığında geniş bir yer edinen Rizzoli & Isles serisine ait Sona Kalan / Last to Die ile gerilim dozu yüksek ve çözümü imkansız gibi gözüken sırlarla dolu harika bir yolculuk için hazırsanız eğer buyursunlar efendim ...


Cerrah, Çırak, Günahkar, İkiz Bedenler, Siliniş, Mefisto Kulübü, Ruh Koleksiyoncusu, Buz Gibi Soğuk ve Sessiz Kız'dan sonra Rizzoli&Isles serisinde gerilim Sona Kalan ile kaldığı yerden devam ediyor.

Claire, Will ve Teddy'nin gittikleri her yere azrail gibi peşlerinden sürükledikleri şüpheli ölümler onları, ailelerini çeşitli sebeplerden dolayı kaybetmiş çocukların eğitim gördüğü Evensong'da buluşturur. Claire, Will ve Teddy'nin diğer çocuklardan farkı ise bu üç gencin hem öz ailelerini, hem de koruyucu ailelerini kaybetmiş olmalarıdır.

Görünürde birbirine zaman, mekan ve mesleki açıdan bağlantı kuramayacağımız bu üç ailenin çocuklarının bir araya gelmesi Dedektif Rizzoli ve Doktor Isles'ın dikkatini çeker ve Boston sınırlarını aşan bir araştırma başlatılır. Gizemli ölümler ve korunaklı eski bir şato olan Evensong'da yaşanan cinayet ile gerilim dozunun son sayfalara doğru hızla arttığı Sona Kalan'da kitap arası bölümlerde karşımıza çıkan Ikarus'un kim olduğunu öğrendiğiniz zaman yaşayacağınız şok etkisi bile bu kitabı okumak için yeterli bir sebep aslında.

Maura Isles'ın serinin önceki kitaplarını okuyan okuyucuların gayet iyi bildiği trajedik olay sonucu oğlu gibi sevdiği Julian'ın geçirdiği değişime tanık olmak, Jane Rizzoli ve ailesinin yüz güldüren diyalogları ile dolu sayfalarda gerilime kahkahalı minik molalar vermek, anne olmanın Dedektif Rizzoli'nin hayatına kattığı yeni değerler ve Daniel'le yaşadığı ayrılık sonucu Boston'dan gitmeyi düşünen Maura'nın Jane ile dostluğunun diğer kitaplara kıyasla biraz daha arttığı harika bir Tess Gerritsen kitabı okumak istiyorum diyorsanız eğer, Sona Kalan tüm gerilimiyle sizleri bekliyor!

Keyifle okuyun,
Sevgiler!

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder