2 Ocak 2015 Cuma

Doku - Burcu Seçmeer

Ekim 2014'de okuyucuları ile buluşan harika bir öykü kitabından bahsedeceğim size ^^ Daha önce benzerine rastlamadığım mekan ve insan betimlemeleriyle dolu olan pamuk şeker pembesi tatlılıkta, kaleminden insanın içini ısıtan kelimeler damlayan Burcu Seçmeer'in ilk kitabı olan Doku'nun Kitap Mimarı yorumu için buyursunlar efendim ...

Doku, Türkiye'de ve Amerika'da oyunculuk üzerine eğitim almış, başarılı bir sanatçının kaleminden çıktığı her bir sayfasında kendini hatırlatan, sanat dolu harika bir kitap. Doku'da yer alan öykülerin her biri sizi farklı dünyalara alıp götürüyor. Yazarın sanatçı ve kitap fuarında gözlemlediğim kadarıyla renkli kişiliğinin bir sonucu olduğunu düşündüğüm tatlı ve insanı mest eden sıcak betimlemeleri ise kitabın kapağını kapattığınızda bile kalbinizi ısıtmaya devam ediyor.

Beklenti, İpucu, Yeşil, Hayal Terzisi, Solaris~ Kızıl Nehir ~Şeb, Eşlik, Pelemin ve Doku isimli 8 öyküden oluşan kitapta en çok beğendiğim öykü Yeşil, en sevdiğim öykü karakterleri ise Solaris & Albedo'ydu.

...
Özetle bu mekan herkesin gönlünü yapmaya özen gösteren, renkli ve birlikteyken zamanın nasıl geçtiği anlaşılmayan keyifli bir dost gibiydi. (İpucu)

Esas oğlanın dudakları, kıza iltifatlardan bir buket sunarken, kızın yanakları çeşitli pembe kostümler denemekteydi. (Yeşil)

Küçük kızın en büyük şansı, çiftçi bir babanın evladı olmaktı. Dönümlerce büyüklükteki bir toprak buzdolabının içinde, rafsız, kapaksız bir sebze meyve gözünde doğmuştu ve hayatı burada geçmekteydi. (Doku)
...

benzeri benim hayranı olduğum düşsel zaman, mekan betimlemeleri ile bezeli Doku'nun kitap tanıtım filmi ile sizi baş başa bırakıp kitabımı imzalı kitaplar rafıma kaldırmaya gidiyorum ^^


Sevgiler!

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder