13 Aralık 2014 Cumartesi

Karanlığın Ayak İzleri - Tess Gerritsen

Merhaba!

"Ölenler yalnızca insanlardır, geçmiş sonsuza dek yaşamaya devam eder." tanıtıcı kapak yazısıyla okuyucuları 20 yıl öncesinin şaibeli ajan ölümlerinin araştırıldığı, gerilim temposu yüksek ve romantizmle bezeli bir maceranın içine sürükleyen Karanlığın Ayak İzleri; Tess Gerritsen'in, kasım ayında okuyucuları ile buluşan şimdilik son kitabı...


Tıbbi Gerilim'in Kraliçesi Tess Gerritsen, Rizzolli & Isles serisi ile karşılaştığım ilk günden beri hayranı olduğum, kitaplığımdaki ve kalbimdeki yeri her yeni kitabı ile biraz daha büyüyen harika bir yazar.

Türkçeye Karanlığın Ayak İzleri ismiyle Martı Yayınevi tarafından kazandırılan In Their Footsteps 1995 yılında ilk defa okuyucularına merhaba demiş. Bu kadar geç kavuşmamıza rağmen, 2012 yılında kaleme alınan Tess kitaplarından sürükleyicilik ve gerilim açısından bir eksiğini göremeyeceğiniz, okuyucuya adeta yıllanmış şarap zevki yaşatan ve sayfalar boyunca heyecanını kaybettirmeyen Karanlığın Ayak İzleri, 320 sayfalık bir kitap olmasına rağmen başladığınız gün bitireceğiniz tek solukta okunacak bir kitap.

Tavistock Ailesi Serisi'nin ilk kitabı olan Karanlığın Ayak İzleri'nde, 20 yıl önce anne/babasını kaybettikleri cinayet olayının karanlık kalan ve gün yüzüne çıkarılması senelerdir engellenen sırlarla perdelenmiş gerçekleri ortaya çıkarmak isteyen Beryl ve Jordan Tavistock kardeşlerin İngiltere'den Paris'e uzanan macerası nefes kesici yüksek temposu ile sizleri bekliyor.

Ajansız Tess Gerritsen kitabı olur mu? Olmaz tabi ki ^^ Emekli CIA Ajanı Richard Wolf ile yolları kesişen Tavistock kardeşler ailesinin ölümünü beraber aramaya başladıkları macerada Beryl ve Richard arasında romantik bir ilişki başlıyor.

%30 macera, %30 gerilim, %30 romantizm ve %10 yeni karakterleri tanıma keyfi bulabileceğiniz Karanlığın Ayak İzleri'ni keyifle okuyunuz efendim.

Not: Kullanılan görsel Martı Yayınları facebook sayfasından alınmıştır.

Sevgiler!

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder