12 Kasım 2014 Çarşamba

Fotoğraflar - Barış Çağrı Genç

Merhaba!

33. İstanbul Kitap Fuarı'nda kucaklayıp kitaplığıma kattığım yeni kitaplarımı büyük bir okuma oburluğuyla resmen soluksuz okuyorum.
16 Kasım'da sonlanacak olan fuara gidip, binlerce kitap arasında mest olmaya devam edebileceğimiz sayılı günler kalmışken size henüz dağıtımı yapılmamış ve şimdilik sadece kitap fuarından temin edebileceğiniz bir kitabı tanıtmak istedim.

İçindeyim kitabı ile okuyucularının kitaplığında sağlam bir yer edinen, günümüz öykü yazarları arasında adını sık duymaya başladığımız ve kitaplarını okurken ayraç kullanma alışkanlığımızı kısa süreli olarak unutturan Barış Çağrı Genç'in üçüncü kitabı olan Fotoğraflar 'ı tereddütsüz fuarda alacağınız kitaplar listenize ekleyebilirsiniz...


Telif geliri Somalı çocuklara kitap alınması için bağışlanan Fotoğraflar; Toz, Deklanşör, Grilenirken Ufuk, Gölgeler Uzarken, Fotoğraflar, Anneler Tanır Oğullarını, Gün Işığı, Irak Hatırası, Kuzu ve Kırlangıç isimli on bölümden oluşuyor. Her bir sayfası insanın yüzüne görmezden geldiğimiz savaş gerçeklerini tokat gibi çarpan kitabın beni en çok etkileyen bölümleri Deklanşör ve Anneler Tanır Oğullarını'ydı.

Fotoğraflar; empati yeteneğinin oldukça gelişmiş olduğunu İçindeyim kitabıyla okurlarına kanıtlayan, akıcı kalemiyle okurlarına ayraç kullanma fırsatı tanımayan Barış Çağrı Genç'in; bizi Irak savaşının tam ortasına götürdüğü, savaş fotoğrafçılarının, askerlerin, asker ailelerinin, savaş mağduru minik bedenlerin ve ailelerinin yaşadıklarını ürpererek hissedeceğiniz harika bir öykü kitabı.

Müjdeli haberimi sona sakladım ^^ Barış Çağrı Genç 15 Kasım'da düzenlenecek olan imza gününde okurlarıyla buluşacak. Katılmak için sabırsızlandığım imza gününde henüz okumayanlar için yazarın 2013 yılında yayımlanan kitabı İçindeyim'i de imzalatmayı unutmayınız efendim iki kitap da Yitik Ülke Yayınları'ndan temin edebileceğiniz uzaklıkta ve sizleri bekliyor ^^


İstanbul Kitap Fuarına katılamayacak okuyucuların sevineceği minik bir hatırlatma Barış Çağrı Genç'in üçüncü kitabı Fotoğraflar aralık ayı itibariyle kitapçılarda ve online kitap satış sitelerinde yerini alacak.

Barış Çağrı Genç'in İçindeyim kitabının Kitap Mimarı yorumu için tıklayınız ^^

Keyifli okumalar şimdiden ^^

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder