6 Kasım 2014 Perşembe

26. Seviye Karanlık Başlangıç

Merhaba!

Ekim Ayı Güncesi'nde övmeye doyamadığım, sürükleyici olmasına rağmen okurken sık sık ara verip bitmesini hiç istemediğim ve beni uzun zaman sonra heyecanlandıran harika bir kitap 26. Seviye. Konusu ve karakterlerin akılda yer edici olmasının yanı sıra 26. Seviye'yi diğer kitaplardan ayıran en büyük özelliği ise ilk dijital roman olması.

Dijital roman nedir? Kitaba nasıl bir özellik katmış olabilir? sorularınızın cevabı ve harika bir polisiye kitap önerisi için buyursunlar efendim...26. Seviye Karanlık Başlangıç, CSI Serisinin yaratıcısı Anthony E. Zuiker ve Duane Swierczynski'nin kaleme aldığı harika bir polisiye. Kitabı diğer kitaplardan ayıran en büyük özellik ise bölüm sonlarında yer alan şifreleri kullanarak okurlara kitabın filmini izleme şansı sunuyor olması. Videolar kitapta yer almayan bazı bölümleri de içinde barındırdığı için kitabı filmleri eş zamanlı olarak izlemek okumak oldukça önemli. İlk dijital roman sıfatını oldukça başarılı bir şekilde taşıyan 26. Seviye'yi büyük bir merakla okumaya başlamıştım, beklentilerimin oldukça üstündeki akıcılığı, kurgusu ve okuyucunun kalbinde yer eden karakterleri ile kitap "Bir kaç sene sonra tekrar okunacak kitaplar" listemde yerini aldı.

26. Seviye içinde yer alan kodları kullanarak izleyeceğiniz videolar ile mini dizi keyfi yaşatıyor ve konusu da oldukça ilginç.
Polisiye okuyucusu olan okuyucuların bildiği üzere katiller polis teşkilatında 25 ayrı seviyede ele alınır. Bu öldürme yöntemi ve öldürülen kurban sayısından yola çıkılarak katilin avlandığı saha gibi çeşitli sebeplerle kategorilere ayrılmış 25 ayrı seviyenin en korkuncu kuşkusuz ki adını dünyaya duyuran işkenceci seri katillerin yer aldığı 25. seviyedir. Peki ya polis teşkilatını yeni bir seviye yaratmaya zorlayan Sqweegel?
Zaman, mekan, kurban sınırlaması yapmayan ve benzersiz bir özgünlükle dehşet saçan Sqweegel lakaplı katili tanıdıkça 26. seviyenin tek sahibi olması bir yana Steve Dark isimli ajanın hayatını nasıl bir saplantı haline getirdiğine gerilimi sıkça hissedeceğiniz bir okuma hali içinde tanık olacaksınız.

Steve Dark, Sherlock gibi geniş kitlenin hayranlığını kazanacak bir kitap kahramanı! Yöntemleri ve katille bütünleşen halleri hayranlık uyandırıcı. Gönül isterdi ki 26. Seviye Üçlemesi'nin diğer iki kitabını kendi dilimizde okuyabilelim ama ne yazık ki kitaplar henüz Türkçeye çevrilmemiş :/ Neden? diye sorası geliyor insanın haklı bir hal ile diyor ve sizi 26. Seviye Karanlık Başlangıç'ın fragmanı ile baş başa bırakıyorum.

Korkuya ve daha fazla korkuya hazırsanız eğer iyi seyirler!Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

6 yorum:

 1. Ben bugün 8 kitap sipariş ettim :D Bu kitabı bende listeme alıyorum. Ama dijital kitap hiç okumadım ben :D Artık nasıl yükleyeceğiz hiç bilmiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüklemelik bir durum yok :) Kitabı okuyacaksınız kitap sizi bir siteye ve o sitede yer alan bir videoya yönlendirecek onu izleyeceksiniz. Şimdiden keyifli okumalar. Okuduktan sonra yorumlarınızı bekliyorum mutlaka ^^

   Sil
 2. Nasıl okuyazağız ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herhangi bir kitabı nasıl okuyorsanız öyle okuyacaksınız :) Kitap basılı bir kitap ile aynı özelliklere sahip, sadece içinde yer alan videolar ile okuduğunuz kitabın bazı bölümlerini izleme şansı sunuyor.

   Sil
 3. level26.com a girdim ama şifreyi yazacak yeri bulamadım

  YanıtlaSil
 4. Bunun gibi başka kitaplar var mı?

  YanıtlaSil