13 Ekim 2014 Pazartesi

Hepsi Gerçek

Çok sevilen Cahillikler Kitabı 'nın yazarlarından "Cehalete şifa hap bilgiler, her dilden her devirden. Üstelik tamamı gerçek." sloganıyla NTV Yayınları tarafından piyasaya sürülmüş tek solukta okunası harika bir kitap Hepsi Gerçek...

John Lloyd, John Mitchinson ve James Harkin'in okuduğu kitaplardan akıllıca bulduğu bilgileri not etmeye başlaması sonucu ortaya çıkarttıkları Hepsi Gerçek'te, öğrendiğiniz zaman ufkunuzu iki katına çıkaracak bilgilerden tutun da günlük hayatta hiç bir işinize yaramayacak olsa da yüzünüzde şaşkın bir gülümsemeye sebep olacak yüzlerce bilgi var ve kitapta yer alan bilgilerin Hepsi Gerçek!

Hepsi Gerçek; bir solukta okunan, okuyucuyu yormayan ve kitap kurtları tarafından çıtır/çerez olarak nitelendirilen kitaplardan. Çok kısa bir sürede okuyacağınız bu minik bilgi küpleri dolu kitabı bitirdiğiniz zaman altını çizmek isteyeceğiniz bir çok sayfa olacağı için kaleminiz yanınızda okumaya başlamanızı tavsiye ediyorum.

Kitapta dikkat çekici bulduğum ve paylaşmak istediğim yüzlerce Hepsi Gerçek arasından Kitap Mimarı Blog için seçtiğim 5 tanesi ile sizleri baş başa bırakıyor ve kitabı bir an önce okumanızı diliyorum. Kesinlikle pişman olmayacaksınız ^^


Shakespeare'in eserlerinin tamamı sadece 20.000 farklı kelime içerir. Bugün İngilizce konuşan birinin kelime dağarcığının yarısından az.

Victor Hugo'nun Sefiller'inde, 93 virgül ve 51 noktalı virgülle ayrılmış, 823 kelimelik bir cümle vardır.

Dracula'nın yazarı Bram Stoker, Oscar Wilde'ın ilk kız arkadaşıyla evlendi.
Kayakla kaymayı İsviçre'ye 1893'te Sir Arthur Conan Doyle getirdi.

Fransız matematikçi Descartes'ın maymunların konuşabildiği, ama kendilerinden iş istenmesin diye suskun kaldıkları yolunda bir teorisi vardı.


Sevgiler...

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder