18 Ekim 2014 Cumartesi

33. İstanbul Kitap Fuarı 2014

Merhaba!

İstanbullu kitap okuyucularının aylar süren sancılı bekleyişinin sona ermesine sayılı günler kala artık paylaşmalıyım bu mutlu haberi dedim ve bir fuar haberiyle daha sizlerleyim ^^


Sayılı gün çabuk geçer diyoruz ama konu kitap fuarı olunca 2 ay sonrasından fuar fuar diye sayıklamaya başlıyoruz a dostlar yalan mı? Yaz aylarında yüzümüzü güldüren, adeta fuar alışverişi yaparmışçasına kitap alışverişi yaptıran yayınevi indirimleri, alternatif kitap festivalleri, sahaf günleri falan azıcık bu isteğimizi köreltiyor gibi olsa da hiç bir şey bu sene 33.'sü düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı'nın yerini tutmuyor!

Fuar; uzun süren sancılı bekleyişlerin, kaç ay kaldı hesaplamalarının ardından okuyucuyu baştan çıkaran yeni kitap haberleri, söyleşiler, indirimler ve imza günleri ile birlikte mutluluğunu ekim ayından itibaren hissettiriyor biz kitap kurtları için. Binlerce kitabın ve kitap severin arasında kitap kokulu kocaman bir alanda olduğunuzu düşünün... İşte kitap kokulu mutluluğun tek adresidir İstanbul Kitap Fuarı :)

Fuarın resmi sitesinde yer alan Etkinlik Programı'nı inceleyip fuara hangi gün gideceğine karar verenlerdenim. Bu sene etkinlik programında yer alan 3 söyleşi var ki her biri en iyi ihtimalle 3 saat sürecek olan ev-fuar arası İstanbul trafiği çilesini çekmeye değer benim için ^^

Fuara ilk defa alacağım kitapların listesini hazırlamadan gideceğim çünkü okunmayı bekleyen kitap kuyruğum 70 kitap ile hayatımın en kalabalık halini yaşıyor şu sıralar ve raflar dolusu okunmamış kitap görmek benim için sinir bozucu olabiliyor. Kitap almamalıyım, en azından gözü dönmüşcesine kitap almamalıyım bu sefer fuardan diyorum ama kaç yeni kitapla fuarı sonlandıracağım emin olamıyorum tabi ^^

Fuara 9, 12 ve 15 Kasım'da gidiyorum ve sevdiğim yazarların imza günlerinin bu 3 günden birine denk gelmesi için evrene mesaj gönderiyorum. Ne yazık ki İmza Günleri henüz açıklanmadı.

Blogu takip eden okuyucularımın bildiği gibi Ahmet Şerif İzgören ve Tess Gerritsen kitaplığımda ve gönlümde genişçe yer tutan yazarlardan. 9 Kasım'da Şerif İzgören, 15 Kasım'da Tess Gerritsen için fuara gideceğim ^^ Ah! Mutluluktan ölmem umarım :)

12 Kasım'da ise doğaya olan sevgisini, katkılarını ve duyarlı doğa sever kişiliğini örnek aldığım, Türkiye'nin ilk özel arboretumunun kurucusu ve TEMA Vakfı'nın kurucularından, ülkemizin büyük değeri sevgili Hayrettin Karaca'nın önünde saygıyla eğilmek ve kırmızı süveterini görmek için Kitap Mimarı fuar yolcusu :)

Fuar resmi web sitesi için, tık
Etkinlik Programı için, tık
İmza Günleri için, tık
Katılımcı Listesi için, tık
Fuar alanı yol tarifi için, tık

33. İstanbul Kitap Fuarı'nda karşılaşmak dileğiyle :) Mutlu fuarlar şimdiden!

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

2 yorum:

 1. Merhaba :)
  Eğer yapmak istersen bloğumda senin için bir mim var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabaa ^^ Teşekkür ederim mim için, yaptım hemen ^^ Okuması ve katılması eğlenceli bir mim oldu benim için :)

   Sil