18 Haziran 2014 Çarşamba

Aynı Yıldızın Altında

Merhaba ^^

John Green'in dünya çapında büyük yankı uyandıran Aynı Yıldızın Altında kitabını okumayanımız kaldı mı? Kaldıysa eğer kitaba dair spoiler bombardımanına tutulmadan önce okuma zevkinin keyfine varabileceğimiz son günlerdeyiz haberiniz olsun.

Aynı Yıldızın Altında 27 Haziran'da sinemaseverler ile buluşuyor!

Sinema ile arası pek iyi olmayan kitaplar ile çevrili bir ekosistem canlısı olduğum için heyecan ile beklediğim filmler genellikle okuduğum kitaplardan uyarlananlar oluyor. Kitaplığımda okunma sırasını sakince bekleyen Aynı Yıldızın Altında'yı büyük bir heves ile ilk sıraya taşımamda ha geldi ha gelecek diye beklediğimiz vizyon tarihine bir haftadan az zaman kalması oldukça etkili oldu. İyi ki öyle olmuş, böylesi harika bir hikayeyi geç okuduğum her gün için pişmanlık duydum, 2-3 okuma saati harcadığım kitabımı bitirdiğim zaman.


Genç yetişkinlere yönelik kitaplar yazan John Green 'in 4. kitabı olan Aynı Yıldızın Altında her yaştan okuyucunun içine işleyecek konusu ile mutlaka okunması gereken kitaplar arasında. Konusu oldukça hüzünlü ve yürek burkan bir hikayeyi içeriyor olsa da yazar insanı kederlere boğmayan hafif doz bir hüzün ve oldukça eğlenceli bir dil ile kaleme almış Aynı Yıldızın Altında'yı.

Kitabı okurken ağız dolusu büyük kahkahalar atmadım fakat hafif tatlı bir gülüş suratımdan neredeyse eksik olmadı aynı şekilde hissettiğim hüzünden ya da acıdan içim katılmadı ama hissettiğim şey saf bir hüzündü. Ben kitabı bana hissettirdiği bu tam kıvamında duygu patlamaları sebebiyle oldukça beğenerek okudum.

Sinema filminin de beklenen ilgiyi göreceğini düşündüğüm Aynı Yıldızın Altında'yı çenesi düşük komşunuz, izlediğini filmin sonunu söylemezse ölecek hastalığına tutulmuş arkadaşınız ya da nereden tanıştığınızı dahi hatırlayamadığınız neredeyse katıldığı her aktiviteyi detaylıca dillendiren sosyal medya arkadaşınız izlemeden önce okumanız için son günlerdeyiz.
Bir hatırlatayım dedim ^^

Sevgiler!

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder