11 Nisan 2014 Cuma

Sonsuzluk İçin Yedi Gün

Merhaba!

Okuma alışkanlığıma dair daha önce fark etmediğim bir çok şey varmış. Mesela sevdiğim bazı yazarların kitaplarını henüz mürekkebi kurumadan sıcağı sıcağına okurken, bazı yazarları o yazarı okuma ihtiyacı hissettiğimde okuyormuşum. Bunu gerçekten yeni fark ettim ve biraz garipsedim. Gerçi okuma zevkim yazarın kaleminden dökülenleri özlediğim zaman dindirilince on kat daha fazla etki yapıyor bünyemde.
Marc Levy'nin Sonsuzluk İçin Yedi Gün kitabı da bu kitaplardan biri oldu benim için...

Marc Levy, kalabalık "okuma ihtiyacı duyunca okuduğum yazarlar" listemden bir yazar. Sanırım ucundan kıyısından kitap okuyucusu olup Gölge Hırsızı'nı okumayanımız yoktur. Gölge Hırsızı kitabını anlatan meşhur videoyu sosyal medyada paylaşmayanımız kalmadı bir dönem malum ^^ Bende o sıralar tanışmıştım Marc Levy ile. Gölge Hırsızı ile tanıştığımız için hem yazarın hem de kitabın yeri bende her zaman ayrı olacak.

Okurken hüzünlenebileceğim fakat kitabı bitirince büyük bir tebessüm ile kalbimin ısındığını hissedeceğimi bildiğim ve buna ihtiyaç duyduğum için uzun zamandır kitaplığımda okunacağı günü bekleyen "Sonsuzluk İçin Yedi Gün"ü aldım elime. Sınavlardan önce hayatın güzel bir şey olduğunu bir kez daha hatırlatıp öyle sıvamak istedim kollarımı ve bu konuda güzel bir tercih yaptığımı gururla söyleyebilirim ^^Sonsuzluk İçin Yedi Gün'de Tanrı ile Şeytan'ın temsilcileri ile dünyada kimin hüküm süreceğini belirlemeye çalıştıkları 7 günlük bir macerayı, iyi ile kötünün bedene bürünmüş halini bulacaksınız. Melek temsilcimiz Zofia'nın dünyalar güzeli olduğu ve Şeytan'ın muzır oğlu Lucas'nın girdiği her ortamda gözler için odak merkezi niteliğindeki yakışıklılığını belirterek sizleri daha önce eşine rastlamadığınız bir aşk hikayesinin ve şaşırtıcı bir sonun beklediğini söyleyebilirim.

Kitap son sayfasına kadar temposunu düşürmüyor. İyilik ile kötülüğün savaşına ve bu çetin savaştaki "Aşk"ın etkisini görmek ve bu savaşı kimin kazandığını öğrenmek isterseniz bir an önce Marc Levy'nin Sonsuzluk İçin Yedi Gün kitabını Can Yayınları'ndan temin edin.

Bu arada Can Yayınları, okuyucular için klasikleşen ve yayınevi ile özdeşleşen "beyaz kapak" uygulamalarına son verdiğini Can Öz aracılığıyla ilan etti geçtiğimiz aylarda. Duyduğum zaman her "beyaz kapak" hayranı Can okuyucusu gibi bu duruma biraz üzülmüş ve pazarlama açısından riskli bulmuştum fakat ortaya koydukları güzel kitap kapaklarını görünce isabetli bir karara imza attıklarını söyleyebilirim.

Aşk'a dair içinizi ısıtacak bir çok cevabı bulacağınız kitaptan, ilgimi çeken ve doğru olduğundan %100 emin olduğum minik bir alıntı ile bitirmek istiyorum yazımı...
...
Politikayla, ekonomiyle ve iklimle ilgili tüm analizler, yeryüzünün cehenneme dönmekte olduğunu ortaya koymaktadır.
...


Keyifli okumalar!

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder