18 Nisan 2014 Cuma

Proje: Ölümcül Virüs

Merhaba!

Size bu gün çok sevdiğim bir yazardan ve okuduğum kitaplarından bahsedeceğim...

Tess Gerritsen "Ne yazsa okurum" dediğim sayılı yazarlardan ve şöyle bir baktım da 15 kitabı ile kitaplığımda geniş bir yer tutuyor kalbimdeki gibi. Gerilim türündeki kitaplar ile epey geç tanışmış biri olarak bana bu türü sevdiren yazarlardan olan Tess Gerritsen ile tanışmam "Çırak" romanı  ile olmuştu. Hatta okumayı düşünmediğim bir tür olduğu için gerilim, arkadaşımın kitabıydı Çırak ve Kan Gölü. Sanırım az ama öz okuyuculardan olan arkadaşım yeni yazarlar keşfetmek konusunda benden daha başarılı. Neye göre seçiyor kitapları ya da daha önce okumadığı yazarları henüz çözemedim ama bana hediye ettiği ya da kendisi için alıp bin bir katakulli ve dudaklarımı büküp büküp masum bakışlar eşliğinde "O kitap benim olsun mu?" ısrarlarıma dayanamayıp kitaplığıma transfer ettiğim kitapları vazgeçilmezlerim arasında oluyor her zaman. Yeni yazar keşfetmek konusundaki başarısızlığımı sevdiğim yazarların bütün eserlerini okuyarak kapatmaya çalışıyorum ben de...Tess Gerritsen doktorluk mesleğini icra ettiği zamanlarda doğum iznine ayrıldığında yazmış ilk kitabını. Dünya çapında "Tıbbi Gerilim" türündeki romanı ile büyük başarı yakalayınca mesleğini bırakıp bütün zamanını yeni kitaplar yazmaya adamış 1953 doğumlu bir yazar. Sayesinde otopsi yapabilir kıvama gelen okuyucuları ile sık sık buluşan ve yeni kitapları ile daha da artan okuyucularını mutlu eden yazarımız "Yazarlar eyaleti" diyebileceğimiz Maine'de yaşıyor.Okuyucuların Tıbbi Gerilim türünde kaleme aldığı kitaplardan tanıyıp sevdiği Rizzoli ve Isles karakterlerinin adını taşıyan "Rizzoli & Isles" dizisi , Tess Gerritsen okuyucuları için büyük mutluluk sebebi olmasının yanı sıra dizi seyircileri tarafından da oldukça beğenilen bir yapım oldu. 2010 yılında yayınlanmaya başlayan dizi 5. sezon onayını aldı ve en azından bir sezon daha izleyicileri keyifli replikleri ile gülümsetip gerilimi ile yerlerinde zor oturtacağını ilan etti.


Gelelim kitaplara... Sahip olduğum 15 kitabın yanı sıra arkadaşımla velayetine karar veremediğimiz 2 kitabını daha okudum kitaplığımda bulunmayan. 17 kitabın, hele hele en sevdiğim yazarlardan biri olan Tess Gerritsen kitaplarını tek tek ele almam için bir blog daha oluşturmam gerekiyor ^^ Hakkında konuşmayı en çok sevdiğim yazar ile ilgili sıkıcı olmayacak uzunlukta bir yazı hazırlamam mümkün değildi bu sebeple okuduğum en son Tess kitabına değineceğim.

Proje: Ölümcül Virüs


Rizzoli & Isles
serisinden bağımsız Tess Gerritsen kitaplarından biri. Daha önce Tess kitabı okumuş okuyucuların alışık olduğu bir düzende ilerliyor kitabımız. Bütün dünya insanlarının hayatını sonlandırabilecek kadar "Ölümcül" bir virüsü tek başına yok etme mücadelesi veren Victor Holland ve yolları mucizevi bir şekilde kesişen Cathy Weaver'ın heyecan ve gerilim dolu macerasını eminim bir solukta okuyacaksınız.


Tess Gerritsen ile tanışmamış okuyucular için minik bir önerim var. Yazarı dünya çapında büyük bir üne kavuşturmuş, 40 dile çevrilip 25 milyondan fazla kopya satmış ve yazarımızın başarılı "doktor" kariyerini bıraktıracak kadar ses getiren Rizzoli & Isles serisinin ilk kitabı olan "Cerrah" ile tanışın. Diğer seri kitaplardaki gibi sıralama ile gitmeniz gerekmiyor gerçi bu seride. Kitaplar bağımsız olarak alınıp okunduğu zaman (ki ben seriye 2. kitap ile başlamış daha sonra Cerrah'ı okumuştum) sorun yaşamayacaksınız. Yine de tavsiyem seri sıralaması ile okumanız yönünde olacak. Okumadığım serinin son kitabı olan "Sona Kalan"ı sınavlarım bitince kutlama niyetine okuyacağımı belirtiyor ve seri sıralamasını ekleyip başka bir yazıda görüşmek üzere keyifli okumalar diliyorum... ^^Rizzoli & Isles Serisi

-Cerrah
-Çırak
-Günahkar
-İkiz Bedenler
-Siliniş
-Mefisto Kulübü
-Ruh Koleksiyoncusu
-Buz Gibi Soğuk
-Sessiz Kız
-Sona Kalan

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder