7 Nisan 2014 Pazartesi

Kitap Oyma Sanatı

Merhaba ^^

Pazartesi gününüze bir az olsun neşe getirecek derleme-toplama yazılarımın bir yenisini daha size sunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Malum evde oturanlarımız bile pazartesi gününe büyük bir sendrom ile uyanıyor. Çalışanlar ve okula gidenler için durum zaten vahim fakat evde oturanları sendrom yaşamıyor sanmayın sakın. Sabahın erken saatlerinde halı silkeleyenlerin gürültüsü, komşu kahvaltısına gelenlerin apartman boşluğundaki yüksek desibelli muhabbeti, üst kattan gelen elektrik süpürgesi sesiydi derken en evden çıkmayan işi gücü olmayanımız bile ucundan kıyısından maruz kalıyor stresli, sendromlu pazartesiye.


Bu hafta kitaplar kullanılarak yapılan bir sanat ile başlayalım istedim yeni haftaya...
Kitaplarının ucuna bile zarar gelmesine tahammülü olmayan beni mest etti bu çalışmalar. Başka bir sebepten zarar verilseydi kitaplara değil beğenmek "Bunu nasıl yapabildiniz? Nasıl kıyabildiniz canım kitaplara?" isyanı ile yanar tutuşurdu yüreğim. Sanatın dünyayı yaşanabilir kıldığına inandığım için kitapların okunamaz hale gelmesine hiç üzülmedim, ortaya çıkan harika eserleri görünce. Umarım sizde benim gibi düşünürsünüz. Yüzünüzü güldürmek isterken okunmaz hale gelen kitapları görüp hüzünlenmenizi istemem sevgili canımın içi kitap okuyucularım ^^

Her birinin büyük bir emek harcanarak yapıldığı oldukça belli olan bu "Kitap Oyma Sanatı" örneklerini en beğendiğimden başlayarak sıralarım. Özellikle ilk ikisi favorim ^^ Bana yetmedi bunlar daha çok örnek görmek istiyorum diyorsanız eğer yazımın kaynağı burası :)

"Pazartesi sendromum o kadar yoğun ki yetmedi bana bu yazı" diyen okuyucularımı bol karikatürlü bir yazı için şuraya, kitaplıklara dair düşüncelerinizi değiştirecek diğer yazım için buraya davet ediyorum.

Hayattan keyif alacağınız mutlu edici olaylar ve yüzünüzü güldürecek haberler ile dolu, bol okumalı bir hafta dileğiyle...

Kitap Mimarı
Ceren KANDİL

3 yorum:

 1. sanat eserleri olmuş ama kitaplara üzüldüm ben.
  yorum kısmından kelime doğrulamayı kaldırsan keşke

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uyarınız için teşekkür ederim. Otamatik ayarlıymış özellikle ayarlamamıştım. Girip kontrol etmediğim için farkında değildim. En sinir olduğum şey kelime doğrulaması buna rağmen yorum yapan herkese tek tek teşekkür edeceğim.
   Kullanılan kitaplar artık kullanılmayan ansiklopediler olmalı. Üzülmeyin lütfen ^^

   Sil
 2. Yapmayın , günahtır ya :D Bana verselerdi onları kitaplığımda duruşları adlı yeni bir sanat dalı oluşturabilirdim :D

  YanıtlaSil